MYC Regatta

Mumbles Yacht Club

Catamaran Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805 4.0 1.0 1.0 (5.0) 2.0 13.0 8.0
2nd Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805 5.0 (9.0 DNF) 2.0 1.0 1.0 18.0 9.0
3rd Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805 2.0 (9.0 DNF) 5.0 4.0 4.0 24.0 15.0
4th Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805 6.0 (9.0 DNF) 3.0 3.0 5.0 26.0 17.0
5th Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805 (9.0 DNC) 9.0 DNC 4.0 2.0 3.0 27.0 18.0
6th Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805 1.0 (9.0 DNF) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 37.0 28.0
7th Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805 3.0 (9.0 DNF) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 39.0 30.0
8th Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNF 9.0 DNC 9.0 DNC 45.0 36.0

Monohul Fleet

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R3 R4 R5 Total Nett
1st Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975 2.0 1.0 (7.0) 2.0 12.0 5.0
2nd Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070 1.0 4.0 1.0 (20.0 DNC) 26.0 6.0
3rd Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122 (8.0) 2.0 4.0 1.0 15.0 7.0
4th Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944 3.0 3.0 3.0 (20.0 DNC) 29.0 9.0
5th Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088 (10.0) 5.0 5.0 5.0 25.0 15.0
6th Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051 (11.0) 10.0 2.0 4.0 27.0 16.0
7th Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051 4.0 (9.0) 9.0 3.0 25.0 16.0
8th Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944 7.0 6.0 6.0 (20.0 DNF) 39.0 19.0
9th Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002 5.0 8.0 8.0 (20.0 DNC) 41.0 21.0
10th Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975 6.0 11.0 10.0 (20.0 DNF) 47.0 27.0
11th Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088 9.0 7.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 56.0 36.0
12th Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088 12.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 72.0 52.0
13th Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088 13.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 73.0 53.0
14th Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051 14.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 74.0 54.0
15th Monohul   Laser 47779       1088 (20.0 OCS) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 60.0
15th Monohul   Laser     Chris West   1088 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 60.0
15th Monohul   Laser     John West   1088 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 60.0
15th Monohul   Laser     Julia West   1088 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 60.0
15th Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088 (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 80.0 60.0

Silver monohul Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 Total Nett
1st Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658 1.0 1.0 1.0
2nd Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658 2.0 2.0 2.0
3rd Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322 3.0 3.0 3.0
4th Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322 4.0 4.0 4.0
5th Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658 6.0 OCS 6.0 6.0

R1 - Catamaran Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805   56:54 3 1:10:41 0:00:00 805 1.0
2 Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805   57:06 3 1:10:56 0:00:12 807.83 2.0
3 Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805   58:00 3 1:12:03 0:01:06 820.562 3.0
4 Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805   58:39 3 1:12:51 0:01:45 829.758 4.0
5 Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805   58:48 3 1:13:03 0:01:54 831.88 5.0
6 Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805   59:39 3 1:14:06 0:02:45 843.906 6.0
7 Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805   DNC         9.0
7 Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699   DNC         9.0

R2 - Catamaran Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805   38:29 3 0:47:48 0:00:00 805 1.0
2 Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805   DNF 1       9.0
2 Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805   DNF 2       9.0
2 Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805   DNF 1       9.0
2 Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805   DNC         9.0
2 Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805   DNF 2       9.0
2 Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805   DNF 1       9.0
2 Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699   DNC         9.0

R3 - Catamaran Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805   37:58 3 0:47:10 0:00:00 805 1.0
2 Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805   41:13 3 0:51:12 0:03:15 873.909 2.0
3 Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805   41:14 3 0:51:13 0:03:16 874.263 3.0
4 Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805   42:45 3 0:53:06 0:04:47 906.42 4.0
5 Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805   46:00 3 0:57:09 0:08:02 975.329 5.0
6 Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805   DNC         9.0
6 Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805   DNC         9.0
6 Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699   DNF         9.0

R4 - Catamaran Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805   43:37 3 0:54:11 0:00:00 805 1.0
2 Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805   44:20 3 0:55:04 0:00:43 818.227 2.0
3 Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805   44:26 3 0:55:12 0:00:49 820.073 3.0
4 Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805   45:34 3 0:56:36 0:01:57 840.99 4.0
5 Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805   49:30 3 1:01:29 0:05:53 913.584 5.0
6 Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805   DNC         9.0
6 Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805   DNC         9.0
6 Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699   DNC         9.0

R5 - Catamaran Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Catamaran Alexandra Chambers Dart 18 7256 MYC Colin Jenkins Chris Osborne 805   37:20 3 0:46:23 0:00:00 805 1.0
2 Catamaran   Dart 18 7794 MYC Tony Turtle   805   37:37 3 0:46:44 0:00:17 811.109 2.0
3 Catamaran   Dart 18 7290 MYC Mark Pressdee Carl Sullivan 805   39:40 3 0:49:17 0:02:20 855.313 3.0
4 Catamaran   Dart 18 5481 MYC Paul Hemsworth Dai Lopez 805   40:07 3 0:49:50 0:02:47 865.016 4.0
5 Catamaran   Dart 18 7531 MYC Tim Ley Sue Ley 805   40:42 3 0:50:34 0:03:22 877.594 5.0
6 Catamaran   Dart 18 6436 MYC P Jenkins A Jenkins 805   DNC         9.0
6 Catamaran Thunder Cat Dart 18 5480 MYC Charly Cole Cheryl Cole 805   DNC         9.0
6 Catamaran Itchy Pussy Hurricane 5.9   MYC Dai Paine Louise Herbert-Evans 699   DNC         9.0

R1 - Monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070   63:21 3 0:59:12 0:00:00 1070 1.0
2 Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975   58:33 3 1:00:03 0:00:49 988.927 2.0
3 Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944   56:47 3 1:00:09 0:00:54 959.087 3.0
4 Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051   63:30 3 1:00:25 0:01:16 1072.534 4.0
5 Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002   62:20 3 1:02:13 0:03:01 1052.828 5.0
6 Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975   61:16 3 1:02:50 0:03:32 1034.812 6.0
7 Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944   60:22 3 1:03:57 0:04:29 1019.611 7.0
8 Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122   47:55 2 1:04:04 0:03:38 1213.99 8.0
9 Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088   46:58 2 1:04:45 0:04:01 1189.921 9.0
10 Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088   47:24 2 1:05:21 0:04:27 1200.9 10.0
11 Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051   45:51 2 1:05:26 0:04:22 1161.63 11.0
12 Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088   48:40 2 1:07:06 0:05:43 1232.991 12.0
13 Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088   49:36 2 1:08:23 0:06:39 1256.638 13.0
14 Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051   56:53 2 1:21:11 0:15:24 1441.164 14.0
15 Monohul   Laser 47779       1088   OCS 2       20.0
15 Monohul   Laser     Chris West   1088   DNC         20.0
15 Monohul   Laser     John West   1088   DNC         20.0
15 Monohul   Laser     Julia West   1088   DNC         20.0
15 Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088   DNC         20.0

R2 - Monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975    
  Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070    
  Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122    
  Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944    
  Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088    
  Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051    
  Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051    
  Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944    
  Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002    
  Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975    
  Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088    
  Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088    
  Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088    
  Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051    
  Monohul   Laser 47779       1088    
  Monohul   Laser     Chris West   1088    
  Monohul   Laser     John West   1088    
  Monohul   Laser     Julia West   1088    
  Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088    

R3 - Monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975   33:22 2 0:34:13 0:00:00 975 1.0
2 Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122   38:59 2 0:34:45 0:00:35 1139.123 2.0
3 Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944   33:56 2 0:35:57 0:01:38 991.558 3.0
4 Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070   39:46 2 0:37:10 0:03:09 1162.013 4.0
5 Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088   41:10 2 0:37:50 0:03:56 1202.922 5.0
6 Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944   35:49 2 0:37:56 0:03:31 1046.591 6.0
7 Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088   21:21 1 0:39:15 0:02:44 1247.727 7.0
8 Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002   40:05 2 0:40:00 0:05:48 1171.266 8.0
9 Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051   42:11 2 0:40:08 0:06:13 1232.63 9.0
10 Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051   46:22 2 0:44:07 0:10:24 1354.87 10.0
11 Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975   99:99 2 1:43:14 1:07:17 2941.071 11.0
12 Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088   DNC         20.0
12 Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088   DNC         20.0
12 Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051   DNC         20.0
12 Monohul   Laser 47779       1088   DNC         20.0
12 Monohul   Laser     Chris West   1088   DNC         20.0
12 Monohul   Laser     John West   1088   DNC         20.0
12 Monohul   Laser     Julia West   1088   DNC         20.0
12 Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088   DNC         20.0

R4 - Monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070   38:22 2 0:35:51 0:00:00 1070 1.0
2 Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051   38:05 2 0:36:14 0:00:24 1062.098 2.0
3 Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944   34:26 2 0:36:29 0:00:35 960.304 3.0
4 Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122   41:12 2 0:36:43 0:00:58 1149.018 4.0
5 Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088   40:28 2 0:37:12 0:01:27 1128.566 5.0
6 Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944   35:21 2 0:37:27 0:01:30 985.869 6.0
7 Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975   36:37 2 0:37:33 0:01:39 1021.195 7.0
8 Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002   38:01 2 0:37:56 0:02:05 1060.239 8.0
9 Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051   40:11 2 0:38:14 0:02:30 1120.665 9.0
10 Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975   40:58 2 0:42:01 0:06:00 1142.511 10.0
11 Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088   DNC         20.0
11 Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051   DNC         20.0
11 Monohul   Laser 47779       1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser     Chris West   1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser     John West   1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser     Julia West   1088   DNC         20.0
11 Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088   DNC         20.0

R5 - Monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Monohul   Radial 204209 / BER TATA Daniel Jones   1122   39:04 2 0:34:49 0:00:00 1122 1.0
2 Monohul   FireBall 14918 TATA Gordon Evans Ruth Evans 975   34:27 2 0:35:20 0:00:30 989.409 2.0
3 Monohul Dory RS200 756 Mumbles and Cardiff Christopher Sanders Pippa Hardman 1051   38:12 2 0:36:21 0:01:36 1097.109 3.0
4 Monohul   RS200 1342 Llandegfedd and TATA Sarah Green David Green 1051   38:25 2 0:36:33 0:01:49 1103.332 4.0
5 Monohul   Laser 205721 MYC Anthony Harvey   1088   40:52 2 0:37:34 0:02:59 1173.696 5.0
6 Monohul Dynamitic Stick N12 3516   David Edwards Sophie Edwards 1070   DNC         20.0
6 Monohul   Osprey 1348/1161 MYC Oscar Chess Lisa Chess 944   DNC         20.0
6 Monohul   Osprey 1264 TATA Andrew Jenkins Rebecca Jenkins 944   DNF         20.0
6 Monohul   Phantom 1266 TATA P Bambridge   1002   DNC 2       20.0
6 Monohul   RS500 745   David Williams Gill Millien 975   DNF         20.0
6 Monohul   Laser 166423 MYC A Ramsden   1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser 121725 MYC Richard Woffinden   1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser 17716 MYC Paul Nicholson   1088   DNC         20.0
6 Monohul Super Mario RS200 380 MYC Mark Pressdee Harry Pressdee 1051   DNC         20.0
6 Monohul   Laser 47779       1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser     Chris West   1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser     John West   1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser     Julia West   1088   DNC         20.0
6 Monohul   Laser 133230   A Bellingham   1088   DNC         20.0

R1 - Silver monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected BCE BCR Points
1 Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658   56:58 2 0:34:22 0:00:00 1658 1.0
2 Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658   57:21 2 0:34:35 0:00:23 1669.157 2.0
3 Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322   49:00 2 0:37:04 0:03:35 1426.132 3.0
4 Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322   61:42 2 0:46:40 0:16:17 1795.762 4.0
5 Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658   OCS         6.0

R2 - Silver monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658    
  Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658    
  Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322    
  Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322    
  Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658    

R3 - Silver monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658    
  Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658    
  Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322    
  Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322    
  Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658    

R4 - Silver monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658    
  Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658    
  Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322    
  Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322    
  Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658    

R5 - Silver monohul Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Silver monohul   Optimist 5939 MYC Emma K-W   1658    
  Silver monohul   Optimist 5424 MYC Ffion K-W   1658    
  Silver monohul Scooby Topper Topper TT   ?????   1322    
  Silver monohul Topper Topper     Helen Marshall   1322    
  Silver monohul   Optimist   MYC Jess Miller   1658    

Scoring codes used

CodeDescription
DNCDid not come to the starting area
DNFStarted but did not finish
OCSOn course side at start or broke rule 30.1



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com