Mumbles Yacht Club
Welsh Schools Championships July 10/11, 2004 - Toppers

Final Results

Sailed: 6  Discards: 1  Ratings: None

Rank Sail No Helm School R1 R2 R3 R4 R5 R6 Nett
        10/07 10/07 10/07 11/07 11/07 11/07  
1st 44573 James Hopson Darland Wrexham Clwyd 3.00 1.00 1.00 3.00 1.00 DNC 9.00
2nd 44682 Adrian Davis Stanwell Comp Penarth 1.00 8.00 5.00 2.00 3.00 2.00 13.00
3rd 42647 Jon Dallimore Radyr Comp Cardiff 2.00 3.00 3.00 4.00 2.00 3.00 13.00
4th 44426 Nick Hammersley Caerleon Comp Newport 4.00 6.00 2.00 1.00 6.00 1.00 14.00
5th 42083 Andy Joseph Bishopston Comp Swansea 7.00 4.00 4.00 5.00 4.00 4.00 21.00
6th 34351 Graham Oliver Llandaff Cathedral School Cardiff 8.00 2.00 6.00 7.00 8.00 12.00 31.00
7th 44803 Gareth Henshall Ruthin School Denbeigh 6.00 7.00 8.00 6.00 9.00 6.00 33.00
8th 44115 Emma O'Connel Stanwell Penarth 9.00 9.00 10.00 11.00 5.00 5.00 38.00
9th 44938 Steven Leeb-Du-Toit King Henry VIII 11.00 11.00 7.00 8.00 19.00 13.00 50.00
10th 42745 Stevie Beckett Solve CP Pembs 14.00 15.00 13.00 10.00 7.00 DNC 59.00
11th 44902 Heledd Browne Ysgol Gyfun Emlyn Carms 21.00 12.00 12.00 16.00 14.00 7.00 61.00
12th 42640 Grace Viggers Llanishen High Cardiff 27.00 16.00 16.00 9.00 15.00 10.00 66.00
13th 44140 Rhys Davies Milford Haven Pembs 26.00 10.00 14.00 DNC 10.00 8.00 68.00
14th 42125 Tom Arnold Milford Haven 17.00 13.00 20.00 14.00 11.00 17.00 72.00
15th 44381 Abigail Crispin Milford haven Comp 12.00 26.00 15.00 15.00 12.00 19.00 73.00
16th 44585 James North Greenhill School Pembs 16.00 27.00 19.00 13.00 13.00 14.00 75.00
17th 33432 Rhys Cranswick Bishopston Comp Swansea 19.00 19.00 9.00 22.00 17.00 15.00 79.00
18th 24332 Ben Jones Aberaeron Comp Cardigan 15.00 22.00 18.00 18.00 18.00 11.00 80.00
19th 42400 Tom Lloyd Olchfa Comprehensive Swansae 10.00 14.00 11.00 DNC DNC 9.00 81.00
20th 37358 Ngaire Strawbridge Ysgol Bro Gwaun Fishguard 13.00 20.00 21.00 17.00 20.00 16.00 86.00
21st 33490 Thomas Phillips Aberaeron Comp Cardigan 20.00 21.00 23.00 12.00 16.00 20.00 89.00
22nd 37555 Laura Bate Bishopston Comp Swansea 22.00 17.00 26.00 20.00 21.00 26.00 106.00
23rd 42811 Hannah Leggett Sir Thomas Picton haverfordwest 18.00 25.00 25.00 19.00 22.00 24.00 108.00
24th 44933 Emma Thomas Ysgol Gyfun Emlyn Carms 28.00 18.00 27.00 21.00 28.00 18.00 112.00
25th 44901 Annie Thomas Ysgol Gyfun Emlyn Carms 23.00 23.00 22.00 25.00 25.00 21.00 114.00
26th T5 Richard George Ffynone Swansea 25.00 24.00 24.00 27.00 23.00 23.00 119.00
27th 44526 Daniel Edwards Caerleon Comp Newport 5.00 5.00 DNC DNC DNC DNC 121.00
28th 44898 Alex Hamilton Greenhill School Pembs 24.00 DNS 17.00 23.00 24.00 DNC 125.00
29th 29589 Michael Conelly Vale Of Glamorgan 31.00 28.00 29.00 26.00 26.00 22.00 131.00
30th 26270 Lucy O'Connel Stanwell Penarth 30.00 29.00 28.00 24.00 27.00 DNC 138.00
31st 15321 Darren Johns Sir Thomas Picton Haverfordwest 29.00 30.00 30.00 29.00 31.00 25.00 143.00
32nd 31033 Jonathan Brick Burton VC Pembs DNC DNC DNC 30.00 30.00 27.00 161.00
33rd 42317 Jack Morgans Neyland CP Pembs DNC DNC 31.00 31.00 DNC 28.00 164.00
34th 20860 Luke Hughes Vale Of Glamorgan DNC DNC DNC 28.00 29.00 DNC 168.00
35th 44937 Daniel Leeb-du-toit King Henry VIII DNC DNC DNC DNC DNC DNC 185.00
35th 44028 Joseph Edwards Caerleon Comp Newport DNC DNC DNC DNC DNC DNC 185.00

Sponsored by Dean and Dyball Construction

www.mumblesyachtclub.co.uk
results at mumblesyachtclub.co.uk
Sailwave Scoring Software 1.56
www.sailwave.com
www.welshyachtingassociation.org.uk
results at mumblesyachtclub.co.uk